Web Sitesinin işletmeler açısından önemi

İnternetin vazgeçilmez olduğu çağımızda, bir ürün, marka ya da şirket hakkında bilgi edinmek istediğimizde artık telefon veya e-mail yerine ilgili web sitesini ziyaret ederek istediğimiz konuda detaylı bilgiye, günün herhangi bir saatinde ulaşılabiliyoruz. Bu bakımdan Web Siteleri artık hayatımızda giderek artan bir öneme sahiptir.

Peki, çağımızın en önemli pazarlama araçlarından Web Sitelerinin değerleri nasıl ölçülüyor?

İnternet kullanıcılarının web sitenizde gezindikleri ilk 3 dakika bu bakımdan büyük önem arz etmektedir. Kullanıcıların genel olarak bu süre zarfında hakkınızda olumlu veya olumsuz bir algıya sahip olacakları öngörüsüyle, Web sitenizin tasarım ve içerik bakımından ne kadar iyi hazırlanmış olduğu, dikkat çekici ve kullanımının ne kadar kolay olduğu temel olarak ziyaretçilerinizin sizin hakkınızdaki izlenimlerinin olumlu olması bakımından çok önemlidir.

Web Sitesi Tanıtım Aracı mı?

Tanıtım, bir firmanın sürekliliği ve başarısı için en önemli faktördür. Yaygın olarak kullanılan tanıtım aracı olan broşürleri düşünelim: 1000 adet broşür ile sadece 1000 kişiye ulaşabilirsiniz ve broşür basıldıktan sonra telefon, adres, ürün gibi herhangi bir değişiklik yapma şansınız yoktur. Böyle bir durumda reklam yapıp para kazanmayı planlarken zarar etmiş olursunuz.

Diğer bir reklam aracı olan gazete ilanlarının günlük ya da haftalık bir reklam ücretinin maliyeti de bir web sitesinden fazladır. Üstelik devamlılığı da yoktur.

Günümüzde en etkili tanıtım aracı internettir. Web sitesi sayesinde firmanızın reklamını kolaylıkla yapıp, çok daha büyük bir kitleye daha ekonomik bir şekilde ulaşma imkanına sahipsiniz.

Web Sitesini Sağladığı Avantajlar Nelerdir?

  • Kolay erişebilirlik
  • Ürün, hizmet ve bilgilerinizi daha fazla kitleye ulaştırmak
  • Daha etkili ve avantajlı tanıtım imkanı
  • Maliyetinin düşük olması
  • Prestij sağlaması
  • Size ait her türlü bilgiyi daha hızlı ve güncel tutması.

Web sitesini  firmanızın internet şubesi olarak düşünebilirsiniz. Bu nedenle doğru kullanıldığı takdirde en önemli gelir kapısı olabilir.

Web Sitesi Stratejisi dökümanı ile ister kişisel, ister şletmeniz için oluşturacağınız Web siteniz için önemli bilgilere ulaşabilirsiniz. Ücretsiz indirmek için linke tıklayınız.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir